Normal view MARC view ISBD view

Jak voda, která plyne / Marguerite Yourcenarová ; [z francouzského originálu přeložila Růžena Steklačová ; ilustroval Jan Kavan]

By: Yourcenar, Marguerite, 1903-1987 [Autor].
Contributor(s): Kavan, Jan, 1947- [02-Ilustrátor] | Steklačová, Růžena, 1945- [01-Překladatel].
Material type: TextTextSeries: Máj: Publisher: Praha : Mladá fronta, 1989Edition: 1. vyd.Description: 190 s.ISBN: 8020400109.Subject(s): francouzská literaturaGenre/Form: historické povídkySummary: Tři historické povídky francouzské spisovatelky, které se odehrávají v 16. a 17. stol., nutí k zamyšlení nad údělem a důstojností bytí jedince v nepříznivých podmínkách.Summary: V první povídce jde o lásku bratra a sestry, která každého z nich jinak zahubí. Novela obyčejný život je o osudu prostého člověka, který je trpělivý až netečný ke své existenci, ale je obdařen čistou duší a zdravým duchem. Odvarcí se od nepravostí a umírá mladý bez nářku a údivu, tak jak žil. Třetí povídka navazuje často na předchozí - chalpec se ve svých 13 letech rozhodne opustit babičku, která se o něj starala a připojí se ke společnosti anglických herců. V představách prožívá svůj osud i své divadlení role. Kniha je doplněna doslovem autorky, která odhaluje její osobnost i tvůrčí metodu.
Tags from this library: No tags from this library for this title.
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Status Date due Barcode
Knihy Knihy Knihovna Manětín
beletrie pro dospělé B (Browse shelf) Odepsáno 4218327275
Knihy Knihy Výměnný fond
beletrie pro dospělé B (Browse shelf) Available 4218327276

Tři historické povídky francouzské spisovatelky, které se odehrávají v 16. a 17. stol., nutí k zamyšlení nad údělem a důstojností bytí jedince v nepříznivých podmínkách.

V první povídce jde o lásku bratra a sestry, která každého z nich jinak zahubí. Novela obyčejný život je o osudu prostého člověka, který je trpělivý až netečný ke své existenci, ale je obdařen čistou duší a zdravým duchem. Odvarcí se od nepravostí a umírá mladý bez nářku a údivu, tak jak žil. Třetí povídka navazuje často na předchozí - chalpec se ve svých 13 letech rozhodne opustit babičku, která se o něj starala a připojí se ke společnosti anglických herců. V představách prožívá svůj osud i své divadlení role. Kniha je doplněna doslovem autorky, která odhaluje její osobnost i tvůrčí metodu.

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Powered by Koha