O modrém světle / Daniela Krolupperová ; ilustrace Michaela Bergmannová

By: Krolupperová, Daniela, 1969- [Autor]Contributor(s): Bergmannová, Michaela, 1972- [02-Ilustrátor]Material type: TextTextSeries: První čtení, to nic neníPublication details: Praha : Portál, 2014 Edition: Vyd. 1Description: 79 s. : barev. il. ; 22 cmISBN: 9788026207054Genre/Form: české příběhy | publikace pro děti | Czech stories | children's literatureSummary: Malý Otík hrozně nerad čte a jako by ho snad maminka chtěla trápit, daruje mu k narozeninám knížku. Otík je zklamaný, ale zase když je ta pohádka tak zajímavá, možná by si mohl kousek přečíst... Krátký příběh pro začínající čtenáře.Summary: Na Otíkovy narozeniny se maminka s chlapcem vypraví do malého útulného knihkupectví. Stařičký pán za pokladnou vybral pro Otíka pohádkovou knížku O modrém světle, protože právě tajemné modré světlo z protějšího domu Otíka zajímá nejvíc na světě. Proč svítí modře? Kdo tam asi bydlí a co dělá? Rád by si to přečetl v narozeninové knížce, ale když mu čtení tolik nejde! Nakonec se nechá uprosit sestřička Alenka a společně si potají čtou napínavý pohádkový příběh o zlém černokněžníkovi, slepém Jaromírovi a šikovném skláři. Otík i Alenka jsou přesvědčeni, že modré světlo z protějšího domu musí s pohádkou nějak souviset. A kdo ví? Když má pomoci pohádkovému Jaromírovi navrátit zrak, možná pomůže také skutečnému Otíkovi se čtením.
List(s) this item appears in: Čteme dětem 4-7
Tags from this library: No tags from this library for this title.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Date due Barcode
Knihy Knihy Mladotice
beletrie pro děti M/I (Browse shelf(Opens below)) Available 5000003289
Knihy Knihy Knihovna Manětín
beletrie pro děti M/I (Browse shelf(Opens below)) Available 5000003673

Malý Otík hrozně nerad čte a jako by ho snad maminka chtěla trápit, daruje mu k narozeninám knížku. Otík je zklamaný, ale zase když je ta pohádka tak zajímavá, možná by si mohl kousek přečíst... Krátký příběh pro začínající čtenáře.

Na Otíkovy narozeniny se maminka s chlapcem vypraví do malého útulného knihkupectví. Stařičký pán za pokladnou vybral pro Otíka pohádkovou knížku O modrém světle, protože právě tajemné modré světlo z protějšího domu Otíka zajímá nejvíc na světě. Proč svítí modře? Kdo tam asi bydlí a co dělá? Rád by si to přečetl v narozeninové knížce, ale když mu čtení tolik nejde! Nakonec se nechá uprosit sestřička Alenka a společně si potají čtou napínavý pohádkový příběh o zlém černokněžníkovi, slepém Jaromírovi a šikovném skláři. Otík i Alenka jsou přesvědčeni, že modré světlo z protějšího domu musí s pohádkou nějak souviset. A kdo ví? Když má pomoci pohádkovému Jaromírovi navrátit zrak, možná pomůže také skutečnému Otíkovi se čtením.

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha